Portekizde yaşam maliyeti, Portekiz, portekizde yaşayan türkler, Portekiz aylık gider, Portekiz de yaşayan Türkler, Lizbon da yaşam, Portekiz de yaşam, Lizbon yaşam koşulları, Portekizde ev almak

Sağlık

Portekiz’de halk sağlığı niteliklidir ve ülke nüfusunun çoğuna hizmet eder. Hizmet, ülkenin bölgesine göre değişir. Ancak genel olarak, kamu tıbbı hizmeti iyi çalışır vaziyettedir.

Portekiz’de hastaneye gittiğiniz zaman sembolik bir rakam ödersiniz. Örneğin: bir sağlık merkezinde bir doktor muayenesi yaklaşık 5 €; acil durum, ortalama 20 €. Bu tabiki rakamlar tabii ki özel hastanelerde artacaktır.

Buna ek olarak, devlet hastaneleri ülkede referanstır. Ulusal Sağlık Servisi’ne (SNS) göre, Portekizlilerin% 93’ünün 2017’de Birinci Basamak Sağlık ağının güçlendirilmesi ve genişlemesi sonucu bir aile hekimi vardır.

İlaç masrafları

Eğer Portekiz’de oturum ve sağlık güvenceniz varsa Portekiz’deki ilaçlar temel maddeler olarak kabul edilir ve ilaçların sadece vergisini ödersiniz. (KDV).

Portekiz

Portekiz Denizcilikte lider. Portekizliler dünyanın bilinmeyenlerini yüzyıllar öncesinde keşfetmişken dünya Portekiz’i yeni yeni keşfediyor.

Yabancı yatırımcıya yönelik ortamı elverişli hale getirmek için son 10 yılda yapılan vergi, kentsel dönüşüm, kiralamalar ile ilgili yasal düzenlemelerin yanı sıra en etkin Golden Visa sürecinin oluşturulması ülkeye olan genel talebi arttırdı. Bu gelişmelerle Portekiz’e gelen bireysel yatırımcılar karşılaştıkları manzaraya oldukça şaşırdılar. Yaşam kalitesi, mütevazi insanı, düşük maliyetli erişilebilir konforlu yaşamı, uluslararası ortam ve ılıman havası gelenlerin bu topraklarda (şimdi ya da ileride) bir hayat kurma isteği doğurdu. Hem elverişli yatırım ortamı hem de ucuz maliyete yüksek yaşam kalitesi “dünyanın Portekiz’i keşfetmesi” ne sebep oldu!

Portekiz’de yaşamak, Atlantik okyanusunun kıyısındaki plajları ile yaşamın her zaman yaz tadında sıcacık geçmesidir. Lizbon’da meydandaki o kapıdan geçip yolunuzun kocaman bir caddeye çıkması, o caddeden şehrin tüm meydanlarına yürüyerek ulaşmanın keyfinin size yaşadığınızı anımsatmasıdır. Hayranlık hissiyle uzun uzun bakacağınız yerdir. Lizbon, İstanbul kokan 7 tepeli şehirdir. Tepelerden birinde bir kale, şehri ikiye bölen bir nehir ve üzerinde köprüler… Size de tanıdık gelecek bu güzel şehirde tadılacak çok tat, deneyimleyecek ve manzara biriktirecek çok köşe var. Üstelik yaşadığınız ülkedeki düzeninizi bozmadan, bir ayağınız Portekiz’de olacak şekilde…

Portekiz’de yaşamak her gün insanın şehirle birlikte yaşadığını hissetmesidir. 28 tramvayı ile ulaşımın sadece bir yere varmak olmadığı, o şehrin tarihinden geçerek orayı tanımak olduğu ve gün batımına doğru Cais do Sodre İskelesi’nden herhangi bir vapura binmenin de biten günle beraber nefis bir manzaraya da hoşça kal demek olduğunu her gün hatırlamaktır.

28 tramvayı şehrin kalbinden geçen hızlı bir turistik tur güzergahına sahiptir. Tramvayın geçtiği bu tarihi bölgeler aslında şehrin merkezinde ve yenilenmeyi bekleyen bölgelerden oluşmaktadır. Son 4-5 yıldır birçok kentsel dönüşüm projesinin hayata geçtiği ve şehrin vizyonunu değiştiren bu muhitlerde tarihi doku estetik algınızı doyururken dönüşüm projeleri de size karlı yatırım alternatifleri sunacaktır. Bölgenin en prestijli projelerinden biri olan Unique Chiado, yatırım değeri yüksek kazanç projelerden biridir. Unique Chiado ile birlikte şehri doyasıya yaşayabilirsiniz.

Portekiz cezbedici tüm sosyal ve doğal güzelliklerinin yanında Türkiye’nin 149. sırada olduğu Global Yaşam Kalitesi sıralamasında 4. sırada olması bir tesadüf değil! Çocuk yetiştiren her ailenin aradığı sağlık yaşam koşulları, spor olanaklarına maliyetsiz ve trafiksiz erişim, sosyal – global ortam ve güvenlik unsurları Portekiz’de en yüksek düzeydedir. Atçılıktan deniz sporlarına geniş yelpazedeki aktivitelerden ailece yararlanabilmek birçok Avrupa başkentinde bile maliyetli, doğal koşullardan (iklim, coğrafya) ya da kalabalıktan dolayı daha zahmetliyken Portekiz’in her köşesinde farklı bir alternatifiniz olduğunu göreceksiniz. Kalabalıktan, çevre kirliliğinden ve gürültüden uzak kentleri, temiz havası, sağlıklı gıda erişimi, yemyeşil doğası, doğal güzellikleri ve özenli yerleşim yerleri Portekiz’deki yaşamı kaliteli ve konforlu hale getirmektedir. Tüm bu artılara, doğru ekonomik politikalarla krizden resmi olarak çıkmış olması da eklendiğinde, yabancı yatırım potansiyelinin arttırmış; işsizlik oranının da giderek azalmış olması ülkeyi yatırım ve yaşam açısından daha da kıymetli hale getirmiştir.

Küçük bir ülke olmasının getirdiği avantajlardan biri de Lizbon’dan Kuzey’de Porto’ya ve Güney’de Algarve’a da araç ile 3 saatte ulaşıyor olmaktır. Üzüm bağlarıyla ünlü Douro veya Alentejo’ya ya da dünyanın en yüksek dalgalarının olduğu Nazare’de doğanın muhteşemliğine şahitlik edebilirsiniz.

İstediğiniz de hafta sonu kaçabileceğiniz bir yer olması ya da her ziyaretinizde farklı bir bölgeyi keşfetmeniz ve anı biriktirmeniz yaşamınıza ayrı bir keyif verecektir. Ferragudo Desing Villas Algarve’ın kültürel ve sakin havasıyla tüm keyifleri sonuna kadar hissedeceğiniz en güzel proje!

Elbette en önemlisi yaptığınız yatırımın yarına odaklı ve sürekli büyüme gösteren bir yatırım olmasıdır.

Portekiz’in dünya ülkeleri arasında turist popülasyonunun çok fazla olması demek yatırımınızın daima değer kazanması anlamına geliyor. Turistlerin ve yaşamak için gelenlerin Portekiz’i tercih etmesinin elbette pek çok sebebi bulunuyor fakat hiç kuşkusuz bu sebeplerden en belirgini düşük maliyetle yüksek yaşam kalitesine sahip olması. Ülkenin tarihi ve coğrafi güzelliklerini yaşamak turistlere daha az maliyetle daha fazla kriteri deneyimle fırsatı veriyor. Avrupa’nın en güvenli 3. ülkesi olması ve yılın 300 günü güneşli olan uçsuz bucaksız okyanusa sahip olması Portekiz’i özellikle sörf ve golf turizmi açısından ön plana çıkarıyor. Bilmediğiniz bir ülkede yaşayacağınız ulaşım sorununu şehrin içindeki havalimanlarıyla en aza indiren Portekiz turistik yatırımlar açısından en avantajlı ülke!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir