Dünyanın en turistik destinasyonlarından biri olan Phuket, son yıllarda tatilcilerin odağında bulunuyor. Doğal olarak Türkiye’den de Phuket’i gezip görmek isteyen kişi sayısı da günden güne artıyor. Peki Phuket gezisinde bizleri neler bekliyor? Bu sorunun cevabını bulabilmeniz için sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız. Phuket gezi yorumları kapsamında paylaşacağımız yazımızdan faydalanarak tatilinizi çok daha kolay planlayabilirsiniz. İhtişamlı tapınakları, büyüleyici deniz manzaraları ve eğlenceli gece hayatı ile Phuket, her yaştan ziyaretçiye masalsı bir tatilin kapılarını aralıyor. Üstelik daha önce Uzak Doğu’yu görmemiş olanlar için çok daha sürpriz dolu bir gezi deneyimi sunan Phuket, yılın her dönemi pekâlâ tercih edilebiliyor.

Phuket’te Ulaşımlar Oldukça Pratik!

Türkiye’den direkt veya aktarmalı şekilde ulaşabileceğiniz Phuket uçuşları ortalama 10 ile 15 saat arasında değişiklik gösteriyor. Phuket Uluslararası Havalimanı’na iner inmez ilk işiniz müsait bir taksi yakalamak olmalı. Ortalama 1 saatlik taksi yolculuğundan sonra otelinize ulaşıyor ve yolun yorgunluğunu atmaya başlıyorsunuz. Keyifli bir dinlenme sürecinden sonra konakladığınız tesisin yakınlarında bulunan sahilde yürüyerek kendinizi Phuket’e adapte kolaylıkla edebiliyorsunuz. Buraya gelirken kullandığınız taksileri Phuket’in her yerinde kullanmayı istemezsiniz. Fiyat olarak biraz yüksek olan taksinin buradaki en iyi alternatifi Tuk Tuk adı verilen araçlar. Genellikle kısa mesafelerde kullanılan bu araçlara biner binmez mutlaka pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Öyle ya, turist olduğunuzu anladıklarında biraz yüksek fiyat verebiliyorlar. Ancak sabrederseniz mutlaka pazarlıkla bu fiyatı indirebileceğinizi unutmayın. Tuk Tuk ile birlikte Phuket’in her yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahane Plajlarında Denizin Tadını Çıkarın!

Phuket’te kafanızı nereye çevirirseniz farklı bir plajla karşılaşabiliyorsunuz. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsanız endişe etmeyin! Phuket de sizlere göre de birçok yer var. Kalabalıktan uzak bir şekilde denizin, manzaranın ve atmosferin tadını çıkarabilmeniz için koyları tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda Karon Beach ilk tercihlerinizden biri olabilir. Yeşil ağaçların çevrelediği plajda gönlünüzce vakit geçirebilir, bir süre güneşlendikten sonra serin suların tadını çıkarabilirsiniz. Eğer buradan memnun kalmazsanız hemen bir başka alternatif olan Kata Beach’e rotanızı çevirebilirsiniz. Burası da nispeten diğer plajlara göre sakin sayılan bir başka yer.

Long Tail Botlarla Adaları Keşfetmeye Hazırlanın!

Long tail adı verilen botlar Phuket’te oldukça meşhur. Tropikal adaları keşfetmek için harika bir ulaşım aracı olan long tail botlara binerek Coral Island’a doğru hareket edebilirsiniz. Tabii bunun için ilk olarak Rawai Beach’e gelmeniz gerek. Taksi veya Tuk Tuk bu süreçte işinizi kolaylaştırabilir. Rawai Beach’e geldikten sonra botlara binerek Coral Island’a geçebilirsiniz. Tam bir tropik ada deneyimi sunan Coral Island’da adeta gerçeküstü manzaralara tanıklık edeceğinizden emin olabilirsiniz. Uzun sahilinde saatlerce yürüyüş yapıp lezzetli kokteyllerin tadına bakabileceğiniz adaya giderken yanınıza mutlaka fotoğraf makinenizi götürmeyi ihmal etmeyin.

Botlarla keşfetmeniz gereken bir başka ada ise Maymun Adası. Tabii Phuket’e kadar gelip de maymunlara kendi ellerinizle muz vermemek olur mu? Long tail botlara atlayarak kısa süre içerisinde Maymun Adası’na ulaşabilirsiniz. Burada maymunların can güvenliğini korumak amacıyla aşağıya inmenize izin verilmiyor. Ancak botlara yaklaşan maymunları besleyebiliyor, fotoğraflarını çekebiliyorsunuz.

Phuket’in Kalbi: Bangla Road’ Mutlaka Görün

Phuket tatillerinin en eğlenceli kısmına gelecek olursak bu süreçte Bangla Road’dan bahsetmemek olmaz. Rengarenk ışıklarıyla daha uzaktan bile farklı bir yer olduğunu belli eden Bangla Road, oldukça uzun bir cadde. Buraya varmadan önce yol üzerindeki sokak lezzetlerinden dilediğiniz yemeği tercih ederek gece için ön hazırlık yapabilirsiniz. Tabii ki civarda bulunan restoranlarda da bu işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz ancak Phuket tatilinde zaman çok önemli. Phuket’e geldiğinizde ise birbiri ardına sıralanmış onlarca mekân arasından tercih yaparak içeriye girebilirsiniz. Gece kulüpleri, barlar, canlı müzik kafeleri ve daha nicesinin Bangla Road’da kolaylıkla bulabilmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir